Cestovní pojištění

Jestliže se chystáte jet na dovolenou nebo jste nadšení do různých památek a rádi je poznáváte, měli by jste před odjezdem udělat jednu velice důležitou věc. Nechat se pojistit a nenechat nic náhodě.

Popis pojištění

Cestovní pojištění kryje řadu rizik, které vás mohou potkat na cestách. Cestovní pojištění vám pokryje léčebné výlohy a také asistenční služby spojené s léčebnými výlohami. Ovšem tím teď myslím opravdu základní pojištění. Většina pojišťoven vám k tomu přidá ještě pojištění úrazu nebo pojištění odpovědností. Ve všech cestovních pojištěních už je také součástí pojištění repatriace či nákladů na přivolání opatrovníka v případě dětí. A jak je to u všeho, tak i zde je také hodně druhů cestovních pojištění.

Jednotlivá krytí

První, co vám cestovní pojištění pokryje, jsou léčebné výlohy. Ať už se to týká úrazu na cestě či onemocnění právě na cestách. Tedy pojištění vám pokryje hospitalizaci v nemocnici, ošetření u lékaře, samotné léčení, výlohy za léky nebo také nezbytný převoz sanitkou.
Co se týká asistenční služby, tak ta má za úkol pomoci vám v nouzové situaci, jako je například vyhledání léčebného zařízení. Dále vám asistenční služba garantuje také platby léčby, je také schopna zajistit potřebné léky k vašemu uzdravení či kontaktuje opatrovníka.

Cestovní pojištění se vyplatí

Představte si, že se vám stane úraz v zahraničí. Například si zlomíte nohu na lyžích. V případě, že by jste si zakoupili cestovní pojištění, které je mimochodem levné, pokryla by se vám tím léčba. A teď si, ale přestavte, že nejste pojištění. V tuto chvíli se léčba může vyšplhat dle závažnosti až k několika set tisícům korun. Proto je lepší se raději před každou cestou pojistit. Nikdy totiž nevíte, co se může stát. A zvláště, pokud jedete do zahraničí sportovat.

 Povinné ručení srovnání vyhledá a srovná pojištění, cestovní pojištění srovnejte online, vyberte si pro letní dovolenou sluneční Itálii

Cestovní pojištění on-line