Pojištění pro Českou republiku a pro zahraničí

Některé pojištění jako je toto cestovní pojištění rozlišují. A je to jedině dobře, protože člověk pak v tom má pěkný přehled.

Cestovní pojištění pro Českou republiku

Toto cestovní pojištění je velice užitečné si sjednat, jestliže jezdíte na výlety, na památky a jiné. Cestovní pojištění pro Českou republiku vám pokryje: pojištění odpovědnosti, úrazové pojištění, dále také úhradu spoluúčasti při pojistné události například v rámci jiného sjednaného pojištění a také asistenční služby. Právě cestovní pojištění může být rozděleno na více kategorií, přičemž každá kategorie je stanovena pro jinou výši hrazení z pojištění. V základní variante například není pojištění zavazadel. Jestliže se chystáte například na české hory, je dobré si sjednat také připojištění na rizikové sporty.

Cestovní pojištění pro zahraničí

Cestovní pojištění do zahraničí může být už obsáhlejší. V první řadě jsou zde hrazeny léčebné výlohy (někde i do 3 000 000 Kč – závisí na druhu cestovního pojištění), dále z tohoto pojištění je hrazeno rekreační provozování běžných sportů, pojištění nákladů na záchranářské služby, jako je pátrací činnost horské služby. Také si můžete objednat i s cestovním pojištěním pojištění úrazu, odpovědnosti za škodu druhým osobám a připojištění zavazadel. Samozřejmostí jsou v cestovním pojištění zahrnuty i asistenční služby, které vám ve všem pomohou. Opět každá pojišťovna má různé formy cestovního pojištění. Někde najdete to a někde zase něco jiného. Hlavní je, že dnes si můžete vybrat, co potřebujete. V minulosti to bohužel nebylo možné.

Je jasné, že pokud jedete do zahraničí (jestliže jste ještě v eurozóně), měla by vám být poskytnuta zdravotní péče. Ovšem není to tak všude.

 Povinné ručení srovnání vyhledá a srovná pojištění, cestovní pojištění srovnejte online, vyberte si pro letní dovolenou sluneční Itálii

Cestovní pojištění on-line